Információk és érdekességek kezdő könyvelőknek

  • Katt ide az ajándék könyvekért!
  • További posztokat itt találsz!
Bevételek aktív időbeli elhatárolása - hogy csináljam?

Bevételek aktív időbeli elhatárolása - hogy csináljam?

Mint azt az összefoglaló posnaptár.pngztban is láthattuk, az aktív időbeli elhatárolások között kell kimutatni minden olyan járó árbevételt, kamat- és egyéb bevételeket, amelyek csak a mérleg fordulónapja után esedékesek, de a mérleggel lezárt időszakra számolandók el. Ezek a szolgáltatásnyújtások lehetnek például a különféle rezsi továbbszámlázások, tanácsadási díjak, kapott kamatok. Szép, szép az elmélet, de hogy kell ezeket elszámolni a tárgyévben és a következő évben?

Én a legegyszerűbb módszert szeretem mindenben, így itt is a szerintem legegyszerűbb módszerrel fogsz megismerkedni.

A vállalkozás ingatlan bérbeadással foglalkozik, a közüzemi szolgáltatások nincsenek a bérlő nevére átírva, így a vállalkozás nevére érkeznek a számlák. A villanyszámla pl. 2 havi csúszással, a decemberi csak következő év februárjában érkezik meg, ekkor a vállalkozás megállapítani a december havi áram továbbszámlázásból származó árbevételét és kiállítani az erről szóló számlát.

A kontírozás a következő:

A kiállított számla kontírozása a következő évben: T 311/381        K 39 Bevételek AIE és K 467

Vegyes naplóban könyvelt tétel a tárgyévben:         T 39                K 91/92

Időbeli elhatárolásként mindig csak az áfa nélküli összeget könyveljük, mivel az elhatárolások kizárólag az eredményt módosítják, az eszközök és források állományát nem érintik.

Jellemző tétel még a bankbetétek után kapott kapott kamat, amit a következő hónap első munkanapján számolnak el a bankok, évváltás esetén ez a nap egyben a következő év első munknapja is. Ennek kontírozása a következő:

A beérkezett bankszámlakivonaton következő évben:           T 384                        K 39 Bevételek AIE

És az összeg lekönyvelése tárgyévben a vegyes naplóban:    T 39 Bevételek AIE     K 97

 

Közös a fenti tételek könyvelésében, hogy a bizonylat és a pontos összeg csak a következő évben áll rendelkezésre, melyeket értelemszerűen arra az időszakra is kell könyvelnünk, a tárgyév könyvelésébe pedig egy vegyes könyvelés tételen keresztül kerül be.

 

Ha tetszett lájkold!

Ha hasznosnak találtad, oszd meg!

Kövess a facebookon, a pinteresten és a twitteren!

Ha kiváncsi vagy további posztjaimra is, KATTINTS IDE!

Ha szeretnéd megkapni ajándék tanulmányaimat a számlakiállításról és a magánszemélyek ingó értékesítésének adózásáról, akkor KATTINTS IDE!

Szólj hozzá! bevételek időbeli elhatárolás aktívák beszámoló készítés Tovább
Bevételek aktív időbeli elhatárolása - hogy csináljam? Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • Mulasztási bírság I. Mulasztási bírság I.
  • Tárgyi eszközök értékcsökkenése értékhelyesbítése Tárgyi eszközök értékcsökkenése értékhelyesbítése
  • Tárgyi eszközök értékcsökkenése II. Tárgyi eszközök értékcsökkenése II.
  • Könyvelési alapfogalmak A-C Könyvelési alapfogalmak A-C
  • Néhány szó a gépjárműadóról Néhány szó a gépjárműadóról

A bejegyzés trackback címe:

https://kezdokonyvelok.blog.hu/api/trackback/id/tr376599681

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Facebook Twitter Pinterest

Friss topikok

  • Éhes_ló: Kiegxeznék ennyi közteherrel, kár, hogy a cserébe kapott szolgáltatások is ilyen szinten lennének.... (2014.08.20. 23:33) Szent István és az adóztatás
  • Huszár szilvia: @baltazar72: A holnapi posztban részletesen kitérek arra, hogy mikor és milyen várható következmé... (2014.07.24. 14:06) Kinek kötelező pénztárgépet használni?

Keresés

Címkék

18% (1) 27% (1) adatszolgáltatás (2) adó (2) adóazonosító (1) adócsalás (1) adóellenőrzés (1) adóelőleg (1) adómentesség (1) adószám (4) adószám felfüggesztése (1) adószám törlése (2) adózás (5) adózás rendje (4) adózás története (1) áfa (9) áfa törvény (8) ajándék könyvek (1) aktívák (3) alapelvek (2) alapfogalmak (1) alapkamat (1) államalapítás ünnepe (1) amortizáció (2) apeh (15) árfolyam (1) art (3) átutalás (1) bank (1) bejelentés (1) béren kívűli juttatás (4) beszámolási kötelezettség (1) beszámoló készítés (2) bevallás (1) bevételek (2) bizonylat megőrzés (1) btk (1) büntető törvénykönyv (1) cafetéria (3) cash-flow (1) cégalapítás (1) cégautó adó (3) cégbíróság (1) cégjegyzésk szám (1) cégkivonat (1) egyéni vállalkozó (1) eho (2) elhatárolás elve (1) ellenőrzési rendszerek (2) előleg (1) elszámolási előleg (1) eltiltott képviselő (1) értékcsökkenés (3) értékelés (1) értékhelyesbítés (1) felszámolás (1) fogalmak (1) fogalom magyarázat (1) gépjűrműadó (1) gondosság (1) helyi adó (3) I. Szent István (1) időbeli elhatárolás (5) ingóságok értékesítése (1) ipa (3) iparűzési adó (2) irat megőrzés (1) jogi személy (1) jogszabály (8) kamarai hozzájárulás (1) kamarai regisztráció (1) KATA (1) kényszertörlés (1) készpénz (1) készpénz forgalom (1) kezdokonyvelok.hu (1) kezesi felelősség (1) kft (1) kis- és középvállalkozás (1) kkv (1) kokain (1) költözés (1) költségek (2) költségvetési csalás (1) kontírozás (5) könyvelés (16) könyvvizsgálat (2) következetesség elve (1) köynvelés (1) ksh (2) lekérdezés (3) magyarorszag.hu (2) mák (1) meghatalmazás (1) mnb (2) mt (1) mulasztási bírság (1) munkanap áthelyezés (1) munka törvénykönyve (2) nav (18) nyugta (1) oep (1) önellenörzés (1) online cassa (3) onyf (1) összefoglaló (1) összemérés elve (1) passzívák (3) pénztár (1) pénztárgép (4) pótbefizetés (1) ptk (1) radar (1) reprezentáció (1) riaszt (1) saját tőke (1) selejtezés (1) szabadság (2) számla (7) számlázás (9) számlázási kisokos (1) számlázó program (2) számlázó rendszer (1) számvitel (17) személygépkocsi (1) SZÉP kártya (2) szja (2) TAJ (1) tárgyi eszközök (3) tartalom elsődlegessége a formával szemben elve (1) teljesség elve (1) tétel kijelölés (1) tőke rendezés (1) törvény (1) ügyfélkapu (1) ügyvezető (1) utalványok elszámolása (1) üzleti év (1) vállalkozás (6) valódiság elve (1) védőital (1) vezető tisztségviselő (1) világosság elve (1) záradék (1) Címkefelhő

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Archívum

  • 2014 október (7)
  • 2014 szeptember (19)
  • 2014 augusztus (24)
  • 2014 július (17)
  • Tovább...

Egyéb

Blogajánló

Szövegírási tippek a legjobbaktól! Mit tanulhatsz az ókori szerzőktől? Az írás időtlen művészet. És kik értenének hozzá jobban, mint az ókori világ legnagyobb gondolkodói? Platón, Arisztotelész, Homérosz és társaik nemcsak a filozófia és irodalom mesterei voltak, hanem az érvelés, a történetmesélés és a meggyőzés művészetét is tökélyre fejlesztették. De vajon hogyan… kozossegi-media-mindenkinek.blog.hu
blog.hu

Top 5

  1. Éves, negyedéves, havi ÁFA bevallás...Mitől függ?
  2. De kik azok a jogi személyek?
  3. Béren kívűli juttatások könyvelése II.
  4. Béren kívüli juttatások könyvviteli elszámolása - utalványok
  5. Meddig kell megőrizni a számlákat?
Ezen az oldalon olyan információkat és érdekességeket találnak a kezdő és újrakezdő könyvelők, ami a munkájukat egyszerűbbé, tudásukat rendszerezettebbé teszi.
süti beállítások módosítása
Dashboard