OEP – Országos Egészségbiztosítási pénztár
Tájékozódhatsz az ügyfélszolgálatok elérhetőségeiről, arról, hogy milyen egészségbiztosítási ellátások vehetők igénybe Magyarországon, az EU-ban és az EU-n kívül, valamint a munkádhoz szükséges nyomtatványokat tölthetsz le.
ONYF – Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság
Ezen az oldalon szintén tájékozódhatsz az ügyfélszolgálatok elérhetőségeiről valamint a magyarországi és nemzetközi ügyintézés menetéről és adatszolgáltatásokhoz kapcsolódó programokat tölthetsz le.
KSH – Központi Statisztikai Hivatal
Azon kívül, hogy beküldheted elektronikusan a különféle adatszolgáltatásokat, lekérdezhetsz mindenféle osztályozási rendszereket, például az egyéni vállalkozók tevékenységi köreit (ÖVTJ), a foglalkozások egységes osztályozási rendszerét (FEOR), tevékenységek egységes osztályozási rendszerét (TEÁOR) és még néhányat. Továbbá rengeteg témában olvashatsz tanulmányokat, statisztikákat, például az infláció, a GDP vagy a munkanélküliség témájában.
MÁK – Magyar Államkincstár
A kezdő könyvelők számára legfontosabb menüpont talán a Mit, hol intézhet? - itt tudod megnézni ugyanis, hol kell majd a mérlegképes regisztrációdat intézned.
Tájékozódhatsz továbbá családtámogatási ellátásokról melyekhez rögtön le is töltheted a kapcsolódó nyomtatványokat is.
És ami még nagyon fontos, az álalmkincstár oldalán van összegyűjtve az összes magyarországi település helyi adóinak minden adata.
Ha valamiért nem tetszene a magyarorszag.hu-n található jogszabálytár, akkor itt is megtekintheted a különböző jogszabályok adott napon hatályos állapotát, illetve az azt közvetlenül követő időállapotát.
Ha tetszett lájkold!
Ha hasznosnak találtad, oszd meg!
Kövess a facebookon, a pinteresten és a twitteren!
Ha kiváncsi vagy további posztjaimra is, KATTINTS IDE!
Ha szeretnéd megkapni ajándék tanulmányaimat a számlakiállításról és a magánszemélyek ingó értékesítésének adózásáról, akkor KATTINTS IDE!