Információk és érdekességek kezdő könyvelőknek

  • Katt ide az ajándék könyvekért!
  • További posztokat itt találsz!
SZÉP kártya mizéria

SZÉP kártya mizéria

SZEP_01.jpg

A béren kívüli juttatások egyik legnépszerűbb formája a SZÉP (Széchenyi Pihenő) kártyán adott juttatás. Jelenleg 3 bank (OTP, MKB és K&H) bocsát ki SZÉP kártyát, melyen 3 kategóriában: a szállás, a vendéglátás és a szabadidő alszámlára utalható pénz, évente különböző mértékben.

A szálláshely alszámlára 225 ezer, a vendéglátás alszámlára 150 ezer, a szabadidő alszámlára 75 ezer forint, azaz összesen 450 ezer forint helyezhető. A munkáltató által átutalt összegeket a juttatás évét követő második év május 31-ig kell a munkavállalóknak felhasználni, ha a felhasználás nem történik meg időben, akkor a kártyát kibocsátó intézményeknek a munkavállalók által fel nem használt összegeket kötelesek a munkáltatóknak visszafizetni.

Miután a SZÉP kártyát 2012-ben vezették be, idén május 31. után történhettek meg az első visszautalások, sok fejfájást okozva nem csak a munkavállalóknak, akik számlájáról akár több ezer forint „tűnt el” hirtelen, de a munkáltatóknak is, akiknek kezdeniük kell valamit a visszautalt összegekkel.

A szakmában felmerült a kérdés, mi a teendő az egyszer már leadózott, munkavállalóknak kifizetette pénzzel? Voltak, akik arra keresték a választ, hogy a korábban már megfizetett adók önellenőrzéssel visszaigényelhetőek-e ha a juttatást a munkavállalók nem használták fel?

Erre a kérdésre NEM a válasz, több okból is:

  • egyrészt a SZÉP kártya juttatás összege után a munkáltatók attól függetlenül fizetik meg a juttatás hónapjára vonatkozóan az SZJA-t és EHO-t, hogy az a munkavállaló által felhasználásra fog e kerülni vagy sem.
  • másrészt a SZÉP kártya kibocsátó intézmények a lejárt juttatások ellenértékét összességében fizetik vissza a munkáltatóknak nem nyújtva információt a munkavállalónkénti maradvány összegekről semmilyen formában.
  • harmadrészt, ahogy a munkavállalókról nem adhat információt a SZÉP kártya kibocsátója, ugyanúgy azokról az időszakokról sem, amely időszakok vonatkozásában a visszautalás megtörtént.

A visszatérített összegeket a munkáltatóknak egyéb bevételként kell elszámolni, s ezzel az összeggel nem csökkenthetik sem a visszatérítés időszakának adóalapját, sem az eredeti juttatás időszakára vonatkozó járulékbevallásra nem lehet önellenőrzést benyújtani.

Ha tetszett lájkold!

Ha hasznosnak találtad, oszd meg!

Kövess a facebookon, a pinteresten és a twitteren!

Ha kiváncsi vagy további posztjaimra is, KATTINTS IDE!

Ha szeretnéd megkapni ajándék tanulmányaimat a számlakiállításról és a magánszemélyek ingó értékesítésének adózásáról, akkor KATTINTS IDE!

Szólj hozzá! könyvelés cafetéria nav kontírozás SZÉP kártya önellenörzés béren kívűli juttatás Tovább
SZÉP kártya mizéria Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • EFER -  Elektronikus Fizetési és Elszámolási Rendszer EFER - Elektronikus Fizetési és Elszámolási Rendszer
  • Mit kell tudni a tárgyi eszközökről és a maradványértékről? Mit kell tudni a tárgyi eszközökről és a maradványértékről?
  • Könyvelési alapfogalmak L-Sz Könyvelési alapfogalmak L-Sz
  • Könyvelési alapfogalmak A-C Könyvelési alapfogalmak A-C
  • A KATA és az értékhatárok A KATA és az értékhatárok

A bejegyzés trackback címe:

https://kezdokonyvelok.blog.hu/api/trackback/id/tr216555379

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Facebook Twitter Pinterest

Friss topikok

  • Éhes_ló: Kiegxeznék ennyi közteherrel, kár, hogy a cserébe kapott szolgáltatások is ilyen szinten lennének.... (2014.08.20. 23:33) Szent István és az adóztatás
  • Huszár szilvia: @baltazar72: A holnapi posztban részletesen kitérek arra, hogy mikor és milyen várható következmé... (2014.07.24. 14:06) Kinek kötelező pénztárgépet használni?

Keresés

Címkék

18% (1) 27% (1) adatszolgáltatás (2) adó (2) adóazonosító (1) adócsalás (1) adóellenőrzés (1) adóelőleg (1) adómentesség (1) adószám (4) adószám felfüggesztése (1) adószám törlése (2) adózás (5) adózás rendje (4) adózás története (1) áfa (9) áfa törvény (8) ajándék könyvek (1) aktívák (3) alapelvek (2) alapfogalmak (1) alapkamat (1) államalapítás ünnepe (1) amortizáció (2) apeh (15) árfolyam (1) art (3) átutalás (1) bank (1) bejelentés (1) béren kívűli juttatás (4) beszámolási kötelezettség (1) beszámoló készítés (2) bevallás (1) bevételek (2) bizonylat megőrzés (1) btk (1) büntető törvénykönyv (1) cafetéria (3) cash-flow (1) cégalapítás (1) cégautó adó (3) cégbíróság (1) cégjegyzésk szám (1) cégkivonat (1) egyéni vállalkozó (1) eho (2) elhatárolás elve (1) ellenőrzési rendszerek (2) előleg (1) elszámolási előleg (1) eltiltott képviselő (1) értékcsökkenés (3) értékelés (1) értékhelyesbítés (1) felszámolás (1) fogalmak (1) fogalom magyarázat (1) gépjűrműadó (1) gondosság (1) helyi adó (3) I. Szent István (1) időbeli elhatárolás (5) ingóságok értékesítése (1) ipa (3) iparűzési adó (2) irat megőrzés (1) jogi személy (1) jogszabály (8) kamarai hozzájárulás (1) kamarai regisztráció (1) KATA (1) kényszertörlés (1) készpénz (1) készpénz forgalom (1) kezdokonyvelok.hu (1) kezesi felelősség (1) kft (1) kis- és középvállalkozás (1) kkv (1) kokain (1) költözés (1) költségek (2) költségvetési csalás (1) kontírozás (5) könyvelés (16) könyvvizsgálat (2) következetesség elve (1) köynvelés (1) ksh (2) lekérdezés (3) magyarorszag.hu (2) mák (1) meghatalmazás (1) mnb (2) mt (1) mulasztási bírság (1) munkanap áthelyezés (1) munka törvénykönyve (2) nav (18) nyugta (1) oep (1) önellenörzés (1) online cassa (3) onyf (1) összefoglaló (1) összemérés elve (1) passzívák (3) pénztár (1) pénztárgép (4) pótbefizetés (1) ptk (1) radar (1) reprezentáció (1) riaszt (1) saját tőke (1) selejtezés (1) szabadság (2) számla (7) számlázás (9) számlázási kisokos (1) számlázó program (2) számlázó rendszer (1) számvitel (17) személygépkocsi (1) SZÉP kártya (2) szja (2) TAJ (1) tárgyi eszközök (3) tartalom elsődlegessége a formával szemben elve (1) teljesség elve (1) tétel kijelölés (1) tőke rendezés (1) törvény (1) ügyfélkapu (1) ügyvezető (1) utalványok elszámolása (1) üzleti év (1) vállalkozás (6) valódiság elve (1) védőital (1) vezető tisztségviselő (1) világosság elve (1) záradék (1) Címkefelhő

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Archívum

  • 2014 október (7)
  • 2014 szeptember (19)
  • 2014 augusztus (24)
  • 2014 július (17)
  • Tovább...

Egyéb

Blogajánló

Modern üzenetek klasszikus szerzők segítségével! Így fogalmazd meg üzeneted hatékonyan! A közösségi média világában nem egyszerű megragadni a felhasználók figyelmét. Ehhez nemcsak megkapó vizuális tartalomra van szükség, de megfelelő szövegezésre is. Ahhoz, hogy valakiből jó szövegíró váljon, néha egészen az alapokig kell visszanyúlni. Ezúttal az időben messzire utazunk, egészen az… kozossegi-media-mindenkinek.blog.hu
blog.hu

Top 5

  1. Éves, negyedéves, havi ÁFA bevallás...Mitől függ?
  2. De kik azok a jogi személyek?
  3. Béren kívűli juttatások könyvelése II.
  4. Béren kívüli juttatások könyvviteli elszámolása - utalványok
  5. Meddig kell megőrizni a számlákat?
Ezen az oldalon olyan információkat és érdekességeket találnak a kezdő és újrakezdő könyvelők, ami a munkájukat egyszerűbbé, tudásukat rendszerezettebbé teszi.
süti beállítások módosítása
Dashboard