Az előző posztban láttuk, hogy milyen esetekben kell cégautó adót fizetni és milyen mentességek vannak. Most nézzünk meg néhány olyan lehetőséget, amik első látásra nem ennyire egyértelműek:
Egyelőre nem túl elterjedtek az elektromos autók, pedig cégautó adó tervezés szempontjából előnyös lehet, főként olyan cégeknek, akik elsősorban városon belül közlekednek, mert nem kell cégautóadót fizetni a kizárólag elektromos hajtómotorral ellátott személygépkocsik után!
Nem keletkezik cégautó adó fizetési kötelezettség akkor sem, ha a magánszemély a saját gépkocsi használat után kizárólag kiküldetési rendelvény alapján számol el hivatali, üzleti utazás költségtérítése címén és a ténylegesen megtett kilométer-távolság alapján kifizetett összeg nem haladja meg az igazolás nélkül elszámolható mértéket (átalány költségtérítés összege 9 ft/km + a NAV által közzétett üzemanyag áron számolt, norma szerinti üzemanyagköltség).
Egyéni vállalkozó és mezőgazdasági őstermelő akkor is mentesülhet a cégautó adó fizetés alól, ha nem tételes költségelszámolást választ, hanem a havi 500 km átalány szerinti elszámolást választja. A módszer lényege, hogy útnyilvántartás vezetése helyett az üzemanyagköltség a norma szerinti üzemanyag-mennyiség figyelembevételével APEH által közzétett ár alapulvételével, a fenntartási költségek pedig kizárólag a kilométerenkénti 9 forint általános személygépkocsi-normaköltség alkalmazásával számolhatók el. Ez az elszámolási mód csak az év egészére, illetve azon belül a tevékenység idejére választható!
Ha tetszett lájkold!
Ha hasznosnak találtad, oszd meg!
Kövess a facebookon, a pinteresten és a twitteren!
Ha kiváncsi vagy további posztjaimra is, KATTINTS IDE!
Ha szeretnéd megkapni ajándék tanulmányaimat a számlakiállításról és a magánszemélyek ingó értékesítésének adózásáról, akkor KATTINTS IDE!